ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

PROJELERİMİZ

YÖNETİM KADROSU & DANIŞMANLAR

HİZMETLER

BASINDA HABERLER

İLETİŞİM
 SATILIKLAR
 KİRALIKLAR
 DETAYLI ARAMA
 PROJELERİMİZ
 UZMANLIK ALANIMIZ
 HABER & DUYURU
 BİLGİLER
Satılık
: 17
Kiralık
: 7
Villa
: 5
Apartman Dairesi
: 0
Diğer
: 19
Piyango Silivri-Çatalca hattına « Geri Dön  
Başbakan'ın çılgın projesi Kanalistanbul, en çok Silivri ve Çatalca sakinlerini sevindirdi. Vatandaşlar ilk günden emlakçıları aramaya başladı.

Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı İstanbul için yapılması planlanan 'çılgın proje'nin güzergâhı merak konusu oldu. Erdoğan'ın salondan çıkarken söylediği kelime ipucu gibiydi. Erdoğan, projeyi açıkladığı salondan çıkarken, "Bak bu proje Çatalca'ya hediye ona göre" dedi. Kanalın yapılacağı bölgede oteller, kongre-fuar merkezi, konutlar ve yıllık 60 milyon kapasiteli bir havalimanı da inşa edileceğini bildiren Başbakan Erdoğan, ayrıca 300 bin tonluk gemilerin de buradan geçebileceğini söyledi. Bu plana göre Çatalca ve Silivri güzergâhı yeni bir coğrafyaya dönüşecek. Özellikle Kanalistanbul'a yakın bölgelerin değeri hızla yükselecek. Bu kapsamda Silivri'nin dünyanın tanıdığı yörelerden biri olması bekleniyor. Uzmanlara göre bu tür projeler dünyada da ses getiriyor hatta turist dahi çekebiliyor. Bu da bölgelerin dünya çapında marka şehir olmasını sağlıyor. Projenin bölgeye diğer bir getirisiyse ekonomik canlılık yönünde olacak. Kanal etrafında yer alacak yeni tesisler ve konut projeleri Çatalca ve Silivri'yi ekonomi liginde bir üste taşıyacak.

50 KİLOMETRELİK KANAL OLACAK
Öte yandan kanalın uzunluğu 40 kilometreyi bulacak, derinliği 25 metre, genişliği ise 150 metre olacak. Projenin maliyetini ve tam olarak nereye yapılacağını gizli tutan Başbakan Erdoğan, "Kanalistanbul" olarak bahsettiği proje için Karadeniz ile Marmara denizi arasında yaklaşık 45-50 kilometrelik bir kanal yapılacağını açıkladı.

Arazimin değeri ne kadar oldu?
Başbakan'ın Çılgın Proje'yi açıklamasının hemen ardından gözler Silivri-Çatalca hattına çevrildi. Bölgede hareketlilik ise 'özellikle de satıcılar tarafından' ilk günden itibaren başladı. Özellikle Silivri-Çatalca bölgesinde emlakçılara arazi sahiplerinden telefonlar yağarken "Arazimin değeri ne kadar oldu. Bugün 50 binden satıyordum, şimdi 100 binden satabilir miyim" gibi sorular gelmeye başladı. Turyap Silivri ofisi sahibi Onur Sevimliay, "Dünle bugün arasında aslında satış fiyatında bir farklılık yok. Ancak özellikle arazi sahipleri Başbakan'ın açıklamasının ardından emlakçıları telefon yağmuruna tuttu. Mal sahipleri astronomik rakamlar söylemeye hazırlanıyor. Alıcılardan çok arazisini satmak isteyenlerden telefon alıyoruz" diye konuştu. Sevimliay, konunun spekülasyona çok açık olduğunu da dile getirerek dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Tarih (03.05.2011)       kaynak (28 Nisan 2011 Kaynak: Sabah Yazan: Dilek Taş)

 
     
Copyright © 2011
RE/MAX DELTA
Alkent 2000 2.faz yanı, Hadımköy yolu no:3 Büyükçekece İstanbul | Türkiye
Tel:0212 858 04 36 | Fax:0212 858 04 42 www.remaxdelta.com | delta@remaxdelta.com
CreatedBY
COMUNER